Peyronie bitkisel tedavisi nedir. Peyronie bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir yazımızda bulabilirsiniz. Penisin eğriliği olarak da bilinen Peyronie hastalığı, cildi altında fibröz doku oluşması nedeniyle penisin ereksiyon sırasında anormal bükülmesidir. Genellikle 40 yaş üzerindeki erkeklerde görülen ve cinsel ilişki sırasında ağrıya ve penisin kısalmasına neden olan nadir bir hastalıktır. Tedavide ilaçlar, radyasyon terapisi ve ameliyatlar gerekebilir, ancak ameliyat iktidarsızlığa neden olabilir ve sadece aşırı durumlarda yapılmalıdır. Belli bitkiler ve takviyeler de durumu tedavi etmek ve yönetmek için yardımcı olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir bitkisel ilaç kullanmadan önce bir doktora danışmalısınız.

Peyronie bitkisel tedavisi için bazı doğal bitkiler yer almaktadır.

Gotu Kola

Gotu kola, cilt altındaki lifli dokuların oluşumuyla ilgili sorunları azaltmaya yardımcı olur ve bu nedenle Peyronie hastalığının tedavisine yardımcı olabilir, Tufts Tıp Merkezi. Gotu kola kapsül, tablet, tentür ve merhem formunda bulunur ve dozaj hastanın yaşına ve durumuna bağlıdır. Baş ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi ve mide bulantısı yaygın görülen yan etkilerdir. Ayrıca bazı kolesterol düşürücü ve diyabet ilaçlarıyla etkileşime girebilir. Penisin eğriliğini tedavi etmek için gotu kola kullanmadan önce daima bir doktora danışın.

Bromelain

Bromelain, ananas suyu ve ananas sapında bulunan bir enzimdir. Penisdeki fibröz bağ dokusunun kalınlaşmasına neden olan fibrin birikimini önleyerek etkimektedir. Austin Diagnostic Clinic, Peyronie hastalığını önlemek için günde üç kez boş bir karnında 750 mg Bromelain dozunu öneriyor. İshal ve mide rahatsızlığı gibi yan etkiler oluşabilmesine rağmen Bromelain’in kullanımı güvenlidir. Ayrıca bazı antibiyotiklere ve kan pıhtılaşma ilaçlarına müdahele edebilir. Bu nedenle, Peyronie hastalığını tedavi etmek için bromelain kullanmadan önce bir doktorla konuşmanız önemlidir.

Hintyağı yağı

Hint yağı, tekerin tohumundan veya Ricinus communis bitkisinden elde edilen yağdır. Web sitesinde Home Remedies, penisdeki sert dokuları yumuşatmak için doğrudan uygulanabilir ve sırayla Peyronie hastalığından rahatlama sağlayabilir. Hintyağı yağının kullanımı genellikle güvenlidir. Bununla birlikte, nadir durumlarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Haşlanmış yağın diğer yan etkileri ve ilaç etkileşimleri bilimsel olarak incelenmemiştir ve sadece bir hekim gözetiminde kullanılmalıdır.

Asetil-L Karnitin

Asetil-L karnitin, kırmızı et, süt ürünleri, buğday, avokado ve fıstık ezmesi gibi besin maddelerinde bulunan bir besindir. Vücut yağını enerjiye çevirmeye yardımcı olur. Asetil-L karnitin takviyeleri çoğu eczanede reçetesiz olarak da bulunur. “BJU International” dergisinin Temmuz 2001 baskısında yayınlanan gibi bazı çalışmalar, karnitin takviyelerinin, durumu tedavi etmek için kullanılan en yaygın ilaç olan tamoksifen’e kıyasla, penisin eğriliğini tedavi etmede daha güvenli ve etkili olduğunu göstermiştir. İshal ve artan iştah en yaygın görülen yan etkilerdir. Diğer takviyelerde olduğu gibi, karnitin takviyelerini kullanmadan önce bir doktora danışmak en iyisidir.

Peyronie Bitkisel Tedavisi

Peyronie Bitkisel Tedavisi” üzerine bir düşünce

  • Nisan 28, 2019, 2:06 pm
    Kalıcı bağlantı

    merhabalar. mende alri yeddi ay oce peyroni hastaligi yarandi. bu konuda sizin ilaclarin alinmasinda mene yardimci bulunarsizsa cox minnetdar olurum

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat